Deel dit artikel:

De Specialized Aethos 2 moet zorgen voor ultiem rijplezier

Wie houdt van speelse, vederlichte (klim)fietsen, die heeft bij Specialized al enkele jaren de Aethos als interessante keuzeoptie. Vandaag wordt echter de Aethos 2 als opvolger gelanceerd. Maar geen nood: het lage gewicht bleef gevrijwaard, ondanks ruimte voor bredere banden en een nettere integratie van kabels en remleidingen.

Specialized ontwikkelde deze Aethos 2, net als de vorige generatie trouwens, als een fiets waarmee je je als fietser één kan voelen. Het is geen fiets om te winnen, maar wel om zo goed en zo puur mogelijk te genieten. Dat hij zo licht is geworden, was bij de start van het project niet eens het doel, maar wel een aangenaam neveneffect. 

Lichtgewicht

Wat is licht vraag je je misschien af? Wel, een frame in maat 56 weegt amper 595 gram. Exact evenveel als dat van de vorige Aethos. Het gaat hierbij weldegelijk over het meest hoogwaardige fietskader, gemaakt van Fact 12r carbon. Een Fact 10r carbon frame klokt in dezelfde maat volgens Specialized af op 750 gram. Een volledig gemonteerde S-Works Aethos 2 met Sram Red AXS groepset, zet droog aan de haak 5,9 kilo op de balans. Lekker UCI-illegaal dus! Het ‘instapmodel’, de Aethos 2 Expert met Shimano Ultegra Di2, weegt 7,12 kilo.

Wat is er veranderd?

In het frame is de maximale bandbreedte opgetrokken van 32 naar 35 mm, zonder dat het frame zwaarder werd. Ook de geometrie is lichtjes aangepast, op basis van data van honderdduizenden bikefits die Specialized via z’n Body Geometry-programma de voorbije jaren heeft uitgevoerd. Zo werd de stack 15 mm hoger voor een iets comfortabelere rijpositie. De trapas zakte dan weer 3 mm en de wielbasis werd 7 mm langer voor iets meer stabiliteit. Ook de balhoofdhoek werd 0,5 graden minder steil om meer controle te bieden.

Nieuwe Roval-onderdelen

Natuurlijk houdt Specialized ook voor de Aethos 2 vast aan wat de vorige Aethos zo uniek maakte: het klassieke framedesign. Er worden nu evenwel nieuwe onderdelen gemonteerd die ook deze week werden gelanceerd: de nieuwe Roval Alpinist CLX III-wielen de de Alpinist II cockpit. Die laatste weegt 270 gram bij een breedte van 40 cm en een stuurpenlengte van 10 cm. Het stuur heeft 4 graden flare en maakt interne kabelgeleiding mogelijk. De wielen besparen dan weer 103,5 gram door het gebruik van carbon spaken en Roval naven met een DT Swiss 180-binnenwerk. Een setje Roval Alpinist CLX III-wielen weegt amper 1,131 gram.

Voorts is de Aethos 2 compatibel met losse stuur- en stuurpencombinaties, is er ruimte in het frame voor ronde zadelpennen met een diameter van 27,2 mm en werd er gekozen voor een UDH-derailleurhanger.

De Aethos 2 wordt uitgebracht in vijf verschillende afmontages. De prijzen variëren van € 13.499 voor de Aethos SW Di2 of Aethos SW AXS – met respectievelijk een Shimano Dura-Ace- en een Sram Red AXS-groepset – tot € 6.299 voor een Aethos Expert Di2 met Shimano Ultegra Di2 en Roval C38 wielen. Een Aethos SW frameset, gemaakt van Fact 12r carbon, kost € 5.499, terwijl een ‘standaard’ Aethos frameset van Fact 10r carbon € 3.799 moet kosten.

Binnenkort kunnen we een eerste keer in levenden lijve kennismaken met de Aethos 2. Hou onze sociale mediakanalen in de gaten voor onze eerste indruk van de fiets!

Meer info en alle modellen vind je op de website van Specialized.

Gerelateerde artikels