Deel dit artikel:

100% Getest: Ekoï Supersoft

Wanneer het te warm is voor een gevoerde trui en te koud voor een gewoon lycra-exemplaar, kan je twee dingen doen: spelen met een windstopper of kiezen voor een specifiek stofje. De Ekoï Supersoft-fietstrui met lange mouwen is er voor wie optie twee verkiest.

Nu er een hittegolf voor de deur staat, lijken de koele temperaturen van de tussenseizoenen alweer een ver-van-mijn-bedshow. Toch heb ik altijd prijs wanneer de temperaturen rond de 15 graden schommelen: ik sta telkens twijfelend te trappelen voor de kleerkast, want wat trek je dan in godsnaam aan? Het is te koud voor korte mouwen en te warm voor een gevoerde trui met lange mouwen. Armstukken dan maar? Kan, maar dat ziet er toch weer wat minder ‘gesoigneerd’ uit, vind je niet?

Ekoï heeft een oplossing: de Supersoft-trui. Dat lijkt een gewone, dunne lycra-trui met lange mouwen, maar hij heeft een heel lichtjes geborstelde binnenkant. Daardoor voelt hij niet aan als een dikke, gevoerde trui, maar biedt hij dus toch dat tikkeltje extra bescherming tegen de elementen. Ook de naam ‘Supersoft’ is niet gestolen: die opgeruwde binnenkant voelt heel fijn, comfortabel en zacht aan, terwijl de buitenkant wel glad, nauw aansluitend en dus aero is.

Door de minimaal aanwezige stiknaden, de strakke pasvorm en het lichte gewicht is de Supersoft van Ekoï niet alleen aangenaam om te dragen, maar ook best prestatiegericht. Mijn ritjes in de Vlaamse Ardennen en het Pays des Collines worden al snel intervaltrainingen en wanneer je te dik bent gekleed, dan is dat niet aangenaam. Deze trui is echter perfect om in frisse omstandigheden toch het volle pond te geven.

Is het weer echt aan de koude kant? Dan combineer je de trui gewoon met een windstoppertje. Dat deed ik trouwens ook in de Andorrese bergen. Toen in de ochtend de temperaturen nog ergens tussen vijf en tien graden lagen, was een windstoppertje aangewezen. Maar eens ik begon te klimmen en de zon de valleien opwarmde, zorgde de Supersoft voor het perfecte laagje.

Tot slot kan ik ook de looks smaken. Gewoon een effen kleur – in mijn geval ‘lime’ – en niet teveel tierlantijntjes en branding. Dat maakt deze trui makkelijk combineerbaar met eender welke bibshorts. De Supersoft met lange mouwen komt in nog vier andere kleuren en zes maten: van XS tot XXL. De snit is comfortabel en valt niet te klein uit. De adviesprijs is € 171,41, maar zoals je misschien wel weet kan je in de webshop van Ekoï haast altijd flinke kortingen scoren. Hou de prijzen dus even in de gaten voor je toeslaat!

Meer info vind je op de site van Ekoï.

Gerelateerde artikels