Eén van de argumenten die fabrikanten steeds gebruiken om windvestjes te promoten is ‘compact en makkelijk mee te nemen’. Toch blijkt in de praktijk het opgevouwen pakketje dikwijls nog behoorlijk groot te zijn om weg te proppen in je zakken, zeker als deze ook gevuld zijn met een dagvoorraad aan gels en repen, een smartphone en bijvoorbeeld nog een minipompje daarbij. Dit Nalini-jasje is echter écht compact te noemen. Strak opgerold is de diameter nauwelijks meer dan deze van een minipompje en neemt het amper plaats in in je achterzakken. Misschien kan je het met wat moeite (als je nog wat ruimte over hebt tenminste) nog wegsteken in je zadeltasje.
Kerntaak
Het vestje doet perfect waar het voor gemaakt is, je core body beschermen tegen de wind. Da’s de kerntaak en die neemt het ter harte. Geen waterdichte bescherming, geen extra isolerende eigenschappen. Ideaal voor een frisse morgen maar waarbij je toch warmer weer verwacht in de loop van de dag. Of voor die afdaling in het hooggebergte waarbij je enkel wat behoefte hebt aan wat windbescherming voor je borstkas. Beide zijkanten bestaan uit een ademend en rekbaar materiaal om wat ventilatie te geven en een goede pasvorm te krijgen.


Een dubbele rits, die je ook van onderaan kon openen, had misschien wel handig geweest om gemakkelijker bij de achterzakken van je shirt te komen maar dit zou het geheel dan waarschijnlijk weer duurder hebben gemaakt. Het vestje is verkrijgbaar in zwart, wit en kakigroen, telkens met reflecterende logo’s, al is zichtbaarheid natuurlijk niet doel nummer één van dit vestje.
Hoe dan ook een fijne body voor weinig geld (55 euro) en die je vlot wegstopt.


